Tworząc narzędziami: metody i techniki rozwoju

Strach i jak raz na zawsze się go pozbyć

Strach to bardzo ciekawe uczucie z punktu widzenia nowoczesnej hipnoterapii. Ale zanim napiszemy dlaczego, spójrzmy mu prosto w jego „wielkie” oczy.Strach jest jednym z najbardziej pierwotnych emocji. Dawniej strach chronił człowieka przed realnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami płynącymi z otaczającego go środowiska.

Metody rozwoju osobistego: kiedy trafiasz w ślepy zaułek.

Będąc na drodze rozwoju osobistego często uświadamiamy sobie, że doskonale wiemy, jakie schematy rządzą naszym życiem, jakie są skutki a być może nawet przyczyny tego czy innego zachowania lub funkcjonowania w określonych sytuacjach. Osobiście denerwowało mnie zawsze to, że pomimo posiadania tej świadomości i wiedzy nie wiadomo, co dalej z tym zrobić. Jakkolwiek się zadziała, ulga jest żadna lub krótkotrwała, bo niestety przyczyna jak siedziała, tak siedzi i nie ma zamiaru się ruszyć.

Czytaj dalej

Przekonania. I dlaczego one tworzą, a nie Ty.

Wiesz co,  ja widziałem „Matrixa” i  widziałem ten twój cały „Sekret”. Ciekawy film, nie ma co. Ale to tylko kolejna hollywoodzka produkcja. Z tym że ja ze schizofrenią nie mam nic wspólnego. Umiem rozróżnić fakty od fikcji. Mam jednak wrażenie, że Ty naprawdę wierzysz w takie pierdoły! My tworzymy rzeczywistość? Świat to wirtual, który sami programujemy? Wszystko jest odbiciem naszego umysłu? Dobra, przyjmijmy, że masz racje. Tylko dlaczego Twoje życie nie jest potwierdzeniem teorii, które z uporem maniaka wyznajesz? Nie zauważyłem, żebyś była bogatsza ode mnie. Nie zauważyłem, żeby poranne pobudki doprowadzały Cię do euforii.
Czytaj dalej

Motywacja. I na co Ci ona.

Motywacja to wzbudzanie w sobie chęci do działania. Tak, jak w tej historii:

Muzyka. Kiedy jej słucham, to zatracam się w niej bez reszty. Tylko ona ma moc wywoływania we mnie stanów emocjonalnych absolutnie niepowtarzalnych. Moje życie to film, a ona przy istotnych scenach rozbrzmiewa w uszach, podkręca akcję, wprowadza atmosferę grozy, wiedzie do ekstazy. Mnie, aktora i widza w jednym. Lubię być jej marionetką. Pragnę się z się z nią bać, płakać, marzyć. W niej medytuję, odprężam się. Gdy jej nie ma, czuje że coś jest nie tak. Miłość od pierwszego usłyszanego dźwięku. Namiętność i pasja.

Czytaj dalej

Ludzie TO lubią, czyli rozwój osobisty i komercja

Robiłam kiedyś z ciekawości przegląd ofert „rozwoju osobistego”. Pasjonujące zajęcie. Zalew propozycji, technik, metod i poradników. Od psychologii, poprzez NLP, aż po ezoterykę. Jestem oszołomiona. Wybór jest imponujący, właściwie dla każdego coś miłego.

Każdy, kto kiedykolwiek zapragnął zmienić coś w swoim życiu, zaczynał prawdopodobnie właśnie tak jak ja, czyli od przeglądania Internetu, a to w celu zapisania się na jakieś warsztaty, a to znowu w poszukiwaniu mądrych książek i poradników. Wachlarz możliwości jest oczywiście bardzo szeroki. Jest tak szeroki, że człowiek już na samym starcie dostaje oczopląsu i kociokwiku. No bo każda metoda wydaje się rewelacyjna, skuteczna, atrakcyjna i ….. no cóż, cholera, albo droga, albo czasochłonna. Kiedy tak obie surfowałam i przeglądałam różne strony to czułam się mocno zagubiona. Z jednej strony przerażała mnie ilość wszystkiego, z drugiej stopień komplikowania no i koszty. Jednak nieodparta chęć znalezienia czegoś dla mnie motywowała mnie do morderczych poszukiwań. Efekt marny.

Czytaj dalej

  • RSS RSS: hipnowieści z Hipnotransfery

  • Artykuły

  • Najnowsze komentarze

  • Kategorie Artykułów

  • Top