Hipnoterapia czy terapia tradycyjna?

Hipnoza- znajdujesz od razu

Hipnoza- znajdujesz od razu

Tradycyjna terapia czy hipnoterapia?

Wybór oczywiście należy do Ciebie. Ale zanim zdecydujesz przeczytaj.

Tradycyjna terapia i hipnoterapia – te dwie metody często są oferowane pod jednym dachem. Na zasadzie dla każdego coś miłego. I to nas niezmiernie dziwi. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jedno drugie wręcz wyklucza.

1. Tradycyjna terapia: uczęszcza się długo i regularnie. Hipnoterapia: Przychodzisz i wychodzisz ze zmianą życiową

2. Tradycyjna terapia: wracasz do przeszłych zdarzeń i je wzmacniasz. Hipnoterapia: wracasz do nich tylko na chwilę i to raz, by zmienić ich oddziaływanie na Ciebie raz na zawsze.

3. Tradycyjna terapia: drążysz swą przeszłość, błądzisz w niej po omacku i szukasz przyczyny umysłem świadomym a on wiadomo, że się myli i daje nam fałszywe powody. Hipnoterapia: chodzi po prostu o to by nie drążyć problemu, ale żeby znaleźć jego prawdziwą przyczynę i się go pozbyć raz na zawsze. Bo gdybyśmy znali RZECZYWISTĄ przyczynę problemu, nie tę, którą podsyła nam umysł świadomy, to problem byłby rozwiązany natychmiast. W tym cały sęk. Dopóki umysłem świadomym chcesz rozwiązać problem, dopóty zajmie Ci to całe może życie, a i efekt różny, delikatnie to ujmując. Czy nie lepiej od razu zaangażować umysł podświadomy?

5. Tradycyjna terapia: działasz głównie na jedną sprawę, a hipnoterapia to okazja na pozbycie się głównego „problemu”, a wraz z nim często wielu innych. Poza tym znikają z ciała napięcia (jak często boli Cię kark od nadmiernych napięć i stresów?). Pozbywając się „problemu” pozbywasz się napięć z ciała, bo emocje zawsze mają swoje miejsce w ciele, gdzie się objawiają (kark, barki, brzuch, dłonie, kolana, serce, głowa, itp.). Jeśli zatem emocja ustępuje to ustępują również dolegliwości w ciele, które ona powodowała.

4. Tradycyjna terapia: koncentrujesz się na problemie i rozbierasz go na czynniki pierwsze, a hipnoterapia oznacza, że koncentrujesz się na emocji – jej kontekście i rzeczywistej przyczynie, bo to ona niszczy Ci życie. W momencie, kiedy znajdujesz jej źródło, to temat masz załatwiony raz na całe życie!

6. Tradycyjna terapia: czekasz, aż ktoś rozwiąże Twój problem za Ciebie albo da Ci dobre rady i dobre powody, dla których go masz. Korzystasz z czyjegoś umysłu i czyjejś wiedzy. Hipnoterapia: w dużej mierze pomagasz sobie sam, korzystając z własnych zasobów własnego umysłu. Rolą hipnotyzera jest pokazanie Tobie jak masz to zrobić i robisz to w mgnieniu oka. Bo któż zna Cię lepiej niż Ty sam? Twój umysł jest po to by Cię chronił i to robi, tylko czasem w nieodpowiedni sposób, na który mu pozwalasz. I wyobraź sobie, że Ty sam/sama możesz ten sposób ochrony zmienić bardzo szybko i bardzo skutecznie.

7. Tradycyjna terapia: im większy problem, tym dłuższe leczenie. A kto powiedział, że jak problem jest męczący i długotrwały, to pozbycie się go powinno być wprost proporcjonalnie męczące i długie?  Przeróżne  terapie trwają latami, a co najgorsze, problem nie znika. Nie dość, że nie znika, to powoduje, że pojawiają się kolejne w kolejnych kontekstach życia. Owszem, może okresowo występuje poprawa, ale byle impuls i wszystko wraca. Uczestnik terapii zaczyna wierzyć, że po prostu tak ma i tak będzie miał zawsze. Hipnoterapia: im większy „problem”, tym szybciej się go pozbywasz, im silniejsza emocja tym większej zmiany doświadczasz.

8. W czasie tradycyjnej terapii gadasz, gadasz i nic. Hipnoterapia: gadasz, gadasz i się dogadujesz sam ze sobą. I robisz to tak, że Twoje życie zmienia się dosłownie w mgnieniu oka.

9. W tradycyjnej terapii stawia się diagnozy, nazywa się jednostkę chorobową i następnie się ją lecz. Hipnoterapia: po prostu działasz z Twoim „problemem” i uzyskujesz natychmiastowy efekt zmiany.

10. Tradycyjna terapia: przychodzi się jako pacjent. Hipnoterapia: przychodzi się jako klient. Hipnotyzer nie leczy. Klient też nie. On wykorzystuje potencjał swego podświadomego umysłu i usuwa swoje problemy.

11. W tradycyjnej terapii leczy się objawy, a  hipnoterapia to wyeliminowanie przyczyny. W praktyce na przykład wygląda to tak, że po tradycyjnej terapii członek klubu AA do końca życia pozostaje alkoholikiem, ponieważ celem terapii jest to, by już nigdy nie sięgnął po kieliszek. W hipnoterapii rozpoznajemy, że alkoholizm nie jest faktycznym problemem, a jedynie jego objawem i skupiamy się na usunięciu przyczyn tego faktycznego problemu, który doprowadził ta osobę do nadużywania alkoholu. Po hipnoterapii, człowiek nie musi zatem powstrzymywać się od picia, ponieważ nie ma już tożsamości alkoholika. Po prostu przestaje nim być raz na zawsze i jego życie diametralnie się poprawia na wielu płaszczyznach.

12. Tradycyjna terapia: nigdy nie wiesz, czy już możesz ją zakończyć, a jeśli tak to czy na nią nie powrócisz z tym samym problemem. Hipnoterapia: masz pewność, że Twój wielki „problem”  zniknął. Co najwyżej możesz przyjść kiedyś znowu rozwiązać jakiś inny, bo po tamtym nie ma śladu. I nawet nie potrafisz sobie przypomnieć jak to było, jak on był. Nie ma złej emocji, nie ma problemu.

13. Tradycyjna terapia wiąże się z wysokim kosztem sumarycznym (ilość wizyt x stawka za wizytę), a hipnoterapia to średnio 1 do 3 wizyt . Pomyśl ile oszczędzasz pieniędzy no i czasu oczywiście.

14. Tradycyjna terapia obejmuje jedynie dolegliwości natury psychicznej, a hipnoterapia zajmuje się nie tylko umysłem, ale i ciałem. Każdy problem, czy nawykowy, psychiczny czy biologiczny, to kontekst, na którym się pracuje, a następnie usuwa jego przyczynę, której klient nie zna, (bo gdyby znał, nigdy z problemem by się nie borykał, podkreślmy to jeszcze raz). Podczas hipnoterapii uczysz się zarządzać funkcjami ciała, uczysz się kontrolować ból, jeśli chcesz, tak aby w dowolnym momencie się go pozbyć. Dodatkowo eliminacja przyczyny danego problemu powoduje, iż często automatycznie poprawia się stan zdrowia. Hipnoterapia oznacza, że życie człowieka zmienia się spontanicznie na wielu płaszczyznach.

Dziękujemy za czas poświęcony na lekturę tego artykułu. My już wybrałyśmy. Niemniej jednak z całym szacunkiem pozostawiamy wybór Tobie. Dla każdego coś miłego.

Dodaj komentarz

Top