Dlaczego hipnoza (nowoczesna)?

Hipnoza to bezpieczeństwo

Hipnoza to bezpieczeństwo

 

Hipnoza nowoczesna – najważniejsze kryteria

Jest wiele różnych metod zmiany osobistej. W przeciągu wielu lat szkolenia się w zakresie rozwoju osobistego, sceptycznego testowania  na własnej skórze (i na własnym umyśle, rzecz jasna)  rozmaitych technik, zawsze nurtowało nas kilka zasadniczych pytań:

  • Jak szybko można dokonać zmiany?
  • Na ile trwale i skutecznie można dokonać zmiany?
  • Jak łatwo i wielopoziomowo można dokonać zmiany?
  • Na ile dana metoda jest bezpieczna?

Hipnoza nowoczesna okazała się dla nas i milionów innych ludzi techniką przełomową. I jedyną tak skuteczną. A wyższość jej nad innymi metodami wynika z faktu, że  nie działa na poziomie umysłu świadomego, jak jest to często i w dużej mierze w przypadku np. tradycyjnej psychoterapii, itp. Do przyczyn problemów, z którymi się borykamy, nigdy nie możemy dojść świadomie. Gdyby tak było, po prostu nie mielibyśmy ich i kropka. Hipnoza w rozumieniu nowoczesnym (a o tym, co to oznacza, przeczytaj tutaj) jako jedyna eliminuje PRAWDZIWE, a wiec podświadome przyczyny problemów. Spokojnie, bez najmniejszych wątpliwości możemy powiedzieć, tak działa. Nawet na najbardziej zatwardziałych i analizujących sceptyków. Działa w 100 procentach i od razu, bez  długiego oczekiwania na rezultaty. Koniec ze żmudnymi ćwiczeniami i nadzieją, że im więcej razy powtórzysz daną czynność, osiągniesz rezultat.

Jest tak wiele argumentów przemawiających za hipnozą, że nie wiadomo, od którego zacząć. Przede wszystkim odpowiedź na cztery powyższe pytania w przypadku hipnozy to głośne TAK. Hipnoza oznacza bowiem, że możliwa (a nawet pewna) jest zmiana szybka, trwała, skuteczna, łatwa, wielopoziomowa i bezpieczna.

Hipnoza nowoczesna = szybkość, trwałość i skuteczność zmiany

Najważniejszym z nich jest fakt, że dzięki hipnozie można dokonywać błyskawicznych, trwałych i skutecznych zmian w umyśle podświadomym. Błyskawicznych, ponieważ niejednokrotnie wystarczy jedna sesja i po problemie. Trwała i skuteczna, ponieważ problem znika i nie wraca, mimo że można nawet mocno się starać, by go przywołać. Nic z tego. Problemu nie ma tak po prostu. Znika strach w określonych kontekstach, znika niepewność, bezradność, lęki, panika. Znikają z ciała i umysłu napięcia i te nieprzyjemne doznania powodowane przez emocje np. ścisk w brzuchu, jakieś przeszywające prądy w ciele, uginanie się nóg, drżenie głosu, itp. Powraca spokój, możliwość oddychania pełną piersią, jasność i klarowność myślenia, powraca energia odbierana przez emocje. Po prostu ciało i umysł są spokojne, nie ma żadnych nieprzyjemnych uczuć a jeśli są (bo to całkiem normalne ponieważ jesteśmy istotami emocjonalnymi), to już ciałem i umysłem nie targają, nie obezwładniają , odczuwane są zupełnie inaczej, nie powodują dyskomfortu, nie blokują działania.

Hipnoza nowoczesna = łatwość i wielopoziomowość zmiany

Kolejnym argumentem przemawiającym za hipnozą jest to, że zmiany są naprawdę łatwe i wielopoziomowe. Niejednokrotnie wystarczy zneutralizować pewną emocję i za tym idzie mnóstwo zmian w wielu kontekstach życia. Taką ciekawą emocją jest na przykład strach. To on blokuje często nasze działania, zaburza nasze funkcjonowanie w relacjach z samym sobą, z innymi, w życiu prywatnym i zawodowym, zaburza też nasze zdrowie. Sprowadzenie go na odpowiedni poziom przynosi ulgę w wielu kontekstach a często również powoduje, że czujemy się lepiej fizycznie. To tak, jakby jakiś straszny ciężar opuścił ciało i umysł. Jakbyśmy mogli w końcu odetchnąć pełna piersią i myśleć o wiele bardziej spokojnie i klarownie. Mogą nawet znikać pewne dolegliwości takie jak bóle głowy, zębów, bóle menstruacyjne itp. bóle o podłożu napięciowo-stresowym.

Pod wpływem emocji o natężeniu nieadekwatnym do kontekstu można popełniać wiele błędów a potem, kiedy emocja opadnie zastanawiamy się, dlaczego postąpiliśmy tak a nie inaczej, że przecież można było zareagować zupełnie inaczej, na przykład bardziej asertywnie albo  mniej nerwowo albo z większą pewnością siebie, itd.

Hipnoza nowoczesna = bezpieczeństwo

Hipnoza spełnia również nasze ostatnie kryterium, czyli jest bezpieczna. Po prostu cały czas można kontrolować cały proces, ma się wręcz o wiele lepsze postrzeganie, o wiele bardziej jest się ukierunkowanym na własne bezpieczeństwo i o wiele lepiej można kontrolować sugestie. Poza tym umysł posiada niesamowite funkcje zabezpieczające takie jak funkcja krytyczna, funkcja analizująca, funkcja samoprzetrwania lub bezpieczeństwa. No i jesteśmy zawsze my sami, którzy przyjmujemy lub nie właściwą postawę mentalną.

 

Na dzień dzisiejszy nie znamy lepszej i efektywniejszej metody zmiany. Niemniej jednak nasze umysły pozostają otwarte.

Dodaj komentarz

Top