Czym jest hipnoza (tak na serio)?

Hipnoza- Ty sterujesz

Hipnoza- Ty sterujesz

Czym jest hipnoza?

Być może zdziwisz się, kiedy będziesz czytać te słowa. Ponieważ za chwilę stanie się dla Ciebie jasne, czym naprawdę jest hipnoza. Będziesz w stanie zrozumieć jak wspaniałym narzędziem zmiany osobistej jest właśnie hipnoza. Nie będziemy pisać w tym miejscu czym hipnoza nie jest. Odpowiedzi na te pytania możesz znaleźć w dziale „FAQ” oraz „HipnoFakty i Mity”.

Hipnoza – definicja

Zatem przejdźmy do konkretów. Według nowoczesnej definicji hipnoza jest obejściem funkcji krytycznej świadomego umysłu oraz ustanowieniem akceptowalnego, selektywnego myślenia. Ta definicja jest według nas rewelacyjna, prosta i prawdziwa. Co to oznacza w praktyce?

Hipnoza i obejście funkcji krytycznej świadomego umysłu

Według pierwszej części definicji „hipnoza jest obejściem funkcji krytycznej świadomego umysłu” w skrócie „krytyka” a to oznacza, że pozwala Tobie go oddalić. Krytyk to jedna z funkcji świadomego umysłu, która pozwala lub nie na wejście sugestii do umysłu podświadomego.

W rzeczywistości polega to na tym, że krytyk może wpuścić jakąś sugestię, ale tylko i wyłącznie, jeśli współgra ona z tym, co już mamy w podświadomości. Dlatego ludzie borykają się na co dzień z wieloma problemami. Nie potrafią dokonać trwałej, szybkiej i dobrej dla siebie zmiany. A to właśnie jest możliwe dzięki hipnozie. Jeżeli Twój umysł podświadomy postrzega Cię na przykład jako osobę nieśmiałą, osobę o niskim poczuciu własnej wartości, osobę leniwą, palacza, osobę chorowitą, itp. to tak właśnie będzie wyglądało Twoje życie. I niemożliwe jest dokonać tu jakiejkolwiek zmiany z poziomu świadomego. Pozostaje jedynie siła woli, ale wiadomo jak z nią jest. Ma tendencje do obniżania swej mocy. Dlatego ludzie wracają po pewnym czasie do starych nawyków, przekonań i schematów działania. Ponieważ podświadomość będzie dążyć do urzeczywistnienia tego, co ma „wgrane”, do działania według własnej tożsamości, którą może być bycie nieśmiałym, bycie palaczem, bycie leniem, bycie chorowitym, itd. Tak więc w momencie kiedy krytyk jest oddalony, możliwe jest dokonywanie wspaniałych zmian w umyśle podświadomym, możliwa jest zmiana starych schematów na nowe, lepsze, korzystniejsze, które będą bardziej sprzyjały Twojemu zdrowiu, dobremu samopoczuciu i dzięki któremu będziesz mógł lepiej funkcjonować i po prostu czuć się lepiej.

Hipnoza i  Twoja postawa mentalna

Oddalenie krytyka nie jest jednak równoznaczne z tym, że sugestia dotrze do Twojego umysłu podświadomego. Oprócz zabezpieczenia, jakim jest krytyk ( tak jest on jednym z zabezpieczeń umysłu) jesteś jeszcze Ty sam i wyłącznie dzięki Twojej postawie mentalnej „Tak, ta sugestia jest dla mnie dobra i wiem, że będzie działać” możesz dokonać pożądanej zmiany. Ponieważ hipnotyzer pomaga Tobie w procesie zmian, a zmiany te mogą być dokonane tylko i wyłącznie pod warunkiem, że Ty sam tego chcesz i wiesz, że jest to dla Ciebie dobre i że będzie działać. Jeśli sugestia, jaką słyszysz jest Ci obojętna, to zostanie automatycznie odrzucona. Jeśli sugestia w którejś części nie pasuje Tobie, to zostanie odrzucona. Jeśli masz nadzieję, że podana Tobie sugestia będzie działać, to taka sugestia również zostanie odrzucona. Zatem zauważ jak dobrze zabezpieczony jest Twój umysł i jak ważna jest również Twoja rola w procesie hipnozy. Nikt nie jest w stanie dokonać zmian za Ciebie, ponieważ to Ty sam decydujesz o tym i kontrolujesz cały proces.

Hipnoza i ustanowienie akceptowalnego, selektywnego myślenia

Hipnoza jest „ustanowieniem akceptowalnego, selektywnego myślenia” , czyli krótko mówiąc wprowadzeniem na odpowiednią głębokość transu za pomocą indukcji hipnotycznej tak aby móc dokonywać zmian w Twojej podświadomości. Dzięki ustanowieniu akceptowalnego, selektywnego myślenia możesz odrzucić własne ograniczające przekonania i zaakceptować nowe, bardziej dla Ciebie korzystne, dobre. Możesz odrzucić te złe, niedobre dla Ciebie przekonania, które ograniczały Cię w osiągnięciu szczęścia i zastąpić je nowymi, które będą Cię wspierać i pomagać Tobie.

A teraz jeszcze coś, co być może Ciebie zaskoczy. Otóż tak naprawdę każda hipnoza jest autohipnozą. Tak, dokładnie tak. Dlaczego? Ponieważ to Ty sam masz intencję podążania za sugestiami hipnotyzera i dzięki temu możesz doświadczać głębokiego transu, czyli głębokiego i przyjemnego rozluźnienia ciała i umysłu. Ty sam to robisz. Hipnotyzer tylko pomaga Ci w osiągnięciu tego stanu. Sugestie hipnotyzera służą Ci pomocą, ułatwiają Tobie wejście w trans. Możesz równie dobrze się na to nie zgodzić, nie wejść w trans przy pomocy sugestii hipnotyzera lub wyjść z transu w dowolnej chwili. Ponieważ to Ty decydujesz i to Ty masz całkowitą i pełną kontrolę. Hipnotyzer w żaden sposób nie zmusi Cię do wejścia w trans ani nie utrzyma Cię w nim na siłę.

Hipnoza – podsumowanie

Podsumowując, jeśli chcesz dokonać zmian na lepsze w swoim życiu, jeśli nie boisz się hipnozy ani nie masz o niej fałszywego wyobrażenia, jeśli masz odpowiednią mentalną postawę, to możesz spokojnie doświadczyć hipnotycznej zmiany. I to zmiany trwałej, szybkiej i wspaniałej.

Hipnoza jest absolutnie bezpieczna. Istnieje wiele zabezpieczeń w twoim umyśle, które chronią Ciebie przed niechcianymi sugestiami. W hipnotycznym transie masz jeszcze lepiej wyostrzone zmysły, które pozwalają Tobie jeszcze lepiej kontrolować cały proces pozwalając by był kontynuowany lub po prostu przerywając go w dowolnym momencie.

W hipnozie możesz doświadczać niesamowitego odprężenia ciała i umysłu, które dzięki temu wypoczywają i regenerują się o wiele szybciej niż w czasie zwykłego odpoczynku. W transie hipnotycznym możesz zrelaksować się tak bardzo, że nawet trudno to opisać słowami. Na co dzień jesteśmy bardzo spięci, zestresowani, zmęczeni. W transie hipnotycznym wszystkie napięcia mogą zniknąć zarówno mentalne jak i fizyczne, jeśli tylko tego chcesz oczywiście i jeśli sobie na to pozwolisz.

Hipnoza – Twoja perspektywa na lepsze życie

Czy już jesteś w stanie sobie wyobrazić sobie świat, w którym masz jeszcze lepszą kontrolę nad swoim ciałem, umysłem, życiem? Świat, w którym Twoje zmysły są wyostrzone, w którym pozbywasz się w „mgnieniu oka” problemów, które niszczyły Cię od „zawsze”? Świat, w którym masz dostęp do tak youniqualnych zasobów, o jakich nawet nie śniłeś? Czy już jesteś gotów puścić się starych schematów, by lepiej i łatwiej radzić sobie w życiu?

 

 

Dodaj komentarz

Top